Blog

5 lecie Szkoły Tańca i Baletu Tutu

Dokładnie pięć lat temu powstała nasza szkoła. Jak to wszystko się zaczęło? Jak wyglądały zajęcia pięć lat temu? Opowie Wam o tym założycielka Szkoły Tańca i Baletu TUTU, pani Estera Pieniak. 

Dokładnie 1 września minie 5 lat działalności naszej szkoły tańca. Wracam wspomnieniami do pierwszych zajęć baletowych, które zorganizowałam w Kostrzynie i Koziegłowach. W Krośnie oprócz grup baletowych postawiłam również na grupę Jazzową. Powstała również kameralna grupa projektu Dance for Fun! w Kostrzynie (pozdrawiam Natalię, Anię, Elę i Arletę!). W dniu 3 czerwca 2016 roku siedem grup zaprezentowało się na scenie PCK Dąbrówka w wydarzeniu tanecznym pt. „Taneczna podróż dookoła świata”. Wszystkie tancerki i tancerze po raz pierwszy postawili taneczne kroki na prawdziwej scenie! Było to ogromne wydarzenie zarówno dla wykonawców ich rodziców i rodzin oraz dla mnie. 

W kolejnym roku rozpoczęliśmy prowadzenie zajęć  w Daszewicach. Sezon zakończył się I Galą Taneczną  również w PCK Dąbrówka, jednak w tym sezonie po raz pierwszy zorganizowaliśmy dwa koncerty, podczas których oprócz Małych Tancerek wystąpiła również para solistów z Teatru Wielkiego w Poznaniu. 

Trzeci sezon 2017/2018 był wyjątkowy z kilku powodów. Zatrudniliśmy instruktorów, którzy pomogli mi prowadzić zajęcia w Krośnie, Kostrzynie, Koziegłowach, Daszewicach, Zalasewie, Kicinie i w Poznaniu. Do zespołu dołączyły m.in pani Natalia i pani Nicola, które prowadzą zajęcia do dziś. Drugi powód – nasza uczennica, Lena, dostała się do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu – pozdrawiamy Lenkę i jej rodziców! Trzeci powód po raz pierwszy zakończenie roku zorganizowaliśmy na scenie Kina Teatru Apollo w Poznaniu! 

W czwartym sezonie zaproponowaliśmy zajęcia z hip hopu i akrobatyki/gimnastyki, do zespołu dołączył Jakub Kubik Wieczorek. Ponownie w czerwcu zaprezentowaliśmy się na scenie w Kinie Teatrze Apollo. Osobiście dla mnie był to sezon wyjątkowy ponieważ w sierpniu na świat przyszedł mój synek 🙂 

Piąty sezon 2019/2020 to była mieszanka wybuchowa! Sezon rozpoczął się pełną parą. Przygotowania do kolejnego jubileuszowego koncertu były w pełni, jednak w marcu przyszła pandemia i zmieniła nasze plany. Okazało się jednak, że można prowadzić zajęcia na odległość i mimo przeciwności losu udało się zrealizować kilka lekcji online. W czerwcu wróciliśmy na chwilę z zajęciami w Borówcu oraz wakacyjnymi warsztatami w Daszewicach. 

Teraz spełniamy marzenie, które było ze mną od początku działalności – otwieramy własną siedzibę w Kamionkach! Kameralna sala, zajęcia dla wszystkich, którzy kochają taniec i ruch! W tym roku zapraszamy na zajęcia także dorosłych. Tworzymy również projekt zajęć online dla każdej małej Tancerki która chce rozpocząć naukę baletu, ale nie ma możliwości wzięcia udziału w zajęciach stacjonarnych. Nasz tajemniczy projekt już niedługo ujrzy światło dzienne. 

Dziękuję za zaufanie jakim obdarzacie nas drodzy Rodzice posyłając swoje dzieci na nasze zajęcia. Dziękuję również wszystkim Tancerkom, które są z nami od początku! Dzięki Wam istniejemy, nasza praca ma sens, rozwijamy się i działamy dalej aby móc spełniać Wasze taneczne marzenia.


W ciągu tych pięciu lat przez szkołę przewinęła się masa wspaniałych ludzi. Nasz obecny dream team tworzą Natalia Wojtaszyk, Nicola Jankowska, Jakub Kubik Wieczorek, Olga Gulcz, Anna Drzymała, Maria Stefańska Słowińska, Julita Majewska Kasztelan oraz Marta Niekrasiewicz. Podziękowania należą się również pozostałym instruktorom, którzy gościli w naszej szkole, a są to: Jagoda Łuczak, Aleksandra Ropelewska, Aleksandra Olejniczak, Dominika Zarecka, Joanna Nowakowska, Kinga Sikorska, Adrianna Piłat, Martin Szłapka. Jednak szkołę tańca tworzą nie tylko instruktorzy, to też ludzie bez których nie odbyłyby się nasze koncerty i którzy są z nami od samego początku, nasi superbohaterowie to Tomasz Pieniak, Marta Niekrasiewicz, Klaudia Lis, Mateusz Mostowski, Monika Zajfert, Patrycja Szczesiak, Kamila i Szymon Pieniak oraz Monika Różalska.

Dziękujemy Wam za te pięć lat! 

Życzymy sobie, naszym instruktorom, uczniom i rodzicom, żeby kolejne pięć, dziesięć i piętnaście lat było równie wspaniałe, ekscytujące i żeby przyniosło wiele nowych, niesamowitych doświadczeń nie tylko tanecznych! ?