Balet - taniec klasyczny

Balet jest wspaniałą formą wspomagająca rozwój psycho - motoryczny dziecka, kształtuje nawyki odpowiedniej postawy ciała, przyczynia się do rozwoju poznawczego dziecka w zakresie m.in ruchu, muzyki, sztuki. Kształtuje wrażliwość estetyczną, uczy współpracy w grupie, samodyscypliny.

Zajęcia prowadzone będą wg autorskiego programu zajęć, który opiera się m.in na ćwiczeniach wzmacniających i uelastyczniających mięśnie, koordynacyjnych ćwiczeniach taneczno – ruchowych, ćwiczeniach korygujących postawę. Na zajęciach baletowych obowiązuje dyscyplina kostiumu. Dziewczynki ubrane są w jednakowe kostiumy baletowe – body z tuniczką, białe rajstopy oraz baletki. Na głowie zaczesany kok. Chłopcy natomiast ubrani są w czarne leginsy, białe bluzki z krótkim rękawem oraz czarne baletki.

 

PODZIAŁ GRUP BALETOWYCH

 

Baletowe przedszkole to zajęcia dla najmłodszych tancerzy i tancerek w wieku od 3 do 5 lat. Zajęcia prowadzone są wg autorskiego programu, opierają się na zabawach taneczno - ruchowych połączonych z elemenatmi tańca klasycznego. Podczas zajęć poznajemy podstawowe kroki baletowe ale przede wszystkim dobrze się bawimy! 🙂

Na zajęciach obowiązuje równy dla wszystkich uczestników zajęć kostium ćwiczebny (odpłatny):

Dziewczynki: body baletowe białe, białe rajstopy, baletki, włosy uczesane w kok lub kitkę

Chłopcy: biała bluzka z krótkim rękawem, czarne leginsy, czarne baletki

 

Balet I

to zajęcia dla tancerzy i tancerek w wieku od 5 do 6 lat, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem. Zajęcia prowadzone są wg autorskiego programu, opierają się na zabawach taneczno - ruchowych połączonych z elemenatmi tańca klasycznego. Podczas zajęć poznajemy podstawowe kroki baletowe ale przede wszystkim dobrze się bawimy! 🙂

Na zajęciach obowiązuje równy dla wszystkich uczestników zajęć kostium ćwiczebny (odpłatny):

Dziewczynki: body baletowe różowe, białe rajstopy, baletki, włosy uczesane w kok lub kitkę

Chłopcy: biała bluzka z krótkim rękawem, czarne leginsy, czarne baletki

 

Balet II

to zajęcia dla  tancerzy i tancerek w wieku od 5-6 lat, którzy kontynuują swoją naukę tańca. Poziom tej grupy określamy jako średniozaawansowny. Na zajęciach poznajemy tajniki ćwiczeń przy drążku oraz uczymy się trudniejszych kroków z zakresu tańca kalsycznego. Zajęcia prowadzone są wg autorskiego programu.

Na zajęciach obowiązuje równy dla wszystkich uczestników zajęć kostium ćwiczebny (odpłatny):

Dziewczynki: body baletowe, białe rajstopy, baletki, włosy uczesane w kok

Chłopcy: biała bluzka z krótkim rękawem, czarne leginsy, czarne baletki

 

Balet III

to zajęcia dla tancerzy i tancerek w wieku od 7 lat, którzy kontynuują swoją naukę tańca. Poziom tej grupy określamy jako zaawansowny. Na zajęciach poznajemy pełną lekcję tańca klasycznego, taką jaką wykonuje się w ogólnokształcących szkołach baletowych.  Zajęcia prowadzone są wg autorskiego programu.

Na zajęciach obowiązuje równy dla wszystkich uczestników zajęć kostium ćwiczebny (odpłatny):

Dziewczynki: body baletowe granatowe, białe rajstopy, baletki, włosy uczesane w kok

Chłopcy: biała bluzka z krótkim rękawem, czarne leginsy, czarne baletki

balet

Jazz

Jazz to taniec kontrastów, połączenie płynności ruchów tańca współczesnego z izolacjami tańca jazzowego opierając się na zasadach tańca klasycznego.Jest to odpowiednia forma do wyrażenia osobowości w tańcu i możliwość rozwojuw zakresie dynamiki, koordynacji i precyzji ruchu.

Program zajęć opierać się będzie na przyswojeniu podstawowych zasad tańca współczesnego (contraction i release) z charakterystycznymi izolacjami tańca jazzowego. Skupimy się również na sposobie wyrażania emocji w tańcu.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 lat

 

jazz

Taniec współczesny

Taniec współczesny to taniec bez ograniczeń. Bazuje na technice tańca klasycznego (balet) jednak nie trzyma się jego sztywnych zasad. Na zajęciach pracujemy nad świadomością ciała, plastyką i dynamiką ruchu, improwizacją. Poznamy charakterystyczne dla tej techniki zwieszenia ciała, balansowanie, przekroczymy granice między równowagą a upadkiem dzięki czemu nauczymy się współpracować z podłogą i tańczyć na wszystkich poziomach (niski, średni, wysoki).

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 lat.

Akrobatyka/Gimnastyka

Grupa Akrobatyka I to zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 6 lat, które rozpoczynają swoją przygodę z gimnastyką. Akrobatyka jest sportem wszechstronnym. Podczas zajęć kształtowana jest gibkość, elastyczność, wytrzymałość oraz równowaga, koordynacja ruchowa, siła i szybkość. Poziom grupy podstawowy.

Grupa Akrobatyka II skierowana jest do dzieci, które kontynuują swoją przygodę z gimnastyką. Po opanowaniu podstawowych figur, ćwiczenia i układy mogą być wykonywane z wykorzystaniem przyborów takich jak wstążki, piłki czy obręcze. Poziom grupy średniozaawansowny.

Grupa Akrobatyka Baby to zajęcia dla najmłodszych dzieci w wieku od 5-6 lat. Uczymy się podstawowych figruch gimanstycznych poprzez zabawę. Poziom grupy podstawowy.

akrobatyka_gimnastyka