taniec dla DZIECI

BALET

Balet jest wspaniałą formą wspomagająca rozwój psycho - motoryczny dziecka, kształtuje nawyki odpowiedniej postawy ciała, przyczynia się do rozwoju poznawczego dziecka w zakresie m.in ruchu, muzyki, sztuki. Kształtuje wrażliwość estetyczną, uczy współpracy w grupie, samodyscypliny.

Zajęcia prowadzone będą wg autorskiego programu zajęć, który opiera się m.in na ćwiczeniach wzmacniających i uelastyczniających mięśnie, koordynacyjnych ćwiczeniach taneczno – ruchowych, ćwiczeniach korygujących postawę. Na zajęciach baletowych obowiązuje dyscyplina kostiumu. Dziewczynki ubrane są w jednakowe kostiumy baletowe – body z tuniczką, białe rajstopy oraz baletki. Na głowie zaczesany kok. Chłopcy natomiast ubrani są w czarne leginsy, białe bluzki z krótkim rękawem oraz czarne baletki.

 

PODZIAŁ GRUP BALETOWYCH

 

Baletowe przedszkole to zajęcia dla najmłodszych tancerzy i tancerek w wieku od 3 do 5 lat. Zajęcia prowadzone są wg autorskiego programu, opierają się na zabawach taneczno - ruchowych połączonych z elemenatmi tańca klasycznego. Podczas zajęć poznajemy podstawowe kroki baletowe ale przede wszystkim dobrze się bawimy! 🙂

Na zajęciach obowiązuje równy dla wszystkich uczestników zajęć kostium ćwiczebny (odpłatny):

Dziewczynki: body baletowe białe, białe rajstopy, baletki, włosy uczesane w kok lub kitkę

Chłopcy: biała bluzka z krótkim rękawem, czarne leginsy, czarne baletki

 

Balet I

to zajęcia dla tancerzy i tancerek w wieku od 5 do 6 lat, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem. Zajęcia prowadzone są wg autorskiego programu, opierają się na zabawach taneczno - ruchowych połączonych z elemenatmi tańca klasycznego. Podczas zajęć poznajemy podstawowe kroki baletowe ale przede wszystkim dobrze się bawimy! 🙂

Na zajęciach obowiązuje równy dla wszystkich uczestników zajęć kostium ćwiczebny (odpłatny):

Dziewczynki: body baletowe różowe, białe rajstopy, baletki, włosy uczesane w kok lub kitkę

Chłopcy: biała bluzka z krótkim rękawem, czarne leginsy, czarne baletki

 

Balet II

to zajęcia dla  tancerzy i tancerek w wieku od  7 lat, którzy kontynuują swoją naukę tańca. Poziom tej grupy określamy jako średniozaawansowny. Na zajęciach poznajemy tajniki ćwiczeń przy drążku oraz uczymy się trudniejszych kroków z zakresu tańca kalsycznego. Zajęcia prowadzone są wg autorskiego programu.

Na zajęciach obowiązuje równy dla wszystkich uczestników zajęć kostium ćwiczebny (odpłatny):

Dziewczynki: body baletowe, białe rajstopy, baletki, włosy uczesane w kok

Chłopcy: biała bluzka z krótkim rękawem, czarne leginsy, czarne baletki

 

Balet III

to zajęcia dla tancerzy i tancerek w wieku od 7 lat, którzy kontynuują swoją naukę tańca. Poziom tej grupy określamy jako zaawansowny. Na zajęciach poznajemy pełną lekcję tańca klasycznego, taką jaką wykonuje się w ogólnokształcących szkołach baletowych.  Zajęcia prowadzone są wg autorskiego programu.

Na zajęciach obowiązuje równy dla wszystkich uczestników zajęć kostium ćwiczebny (odpłatny):

Dziewczynki: body baletowe granatowe, białe rajstopy, baletki, włosy uczesane w kok

Chłopcy: biała bluzka z krótkim rękawem, czarne leginsy, czarne baletki

balet

Jazz

Jazz to taniec kontrastów, połączenie płynności ruchów tańca współczesnego z izolacjami tańca jazzowego opierając się na zasadach tańca klasycznego.Jest to odpowiednia forma do wyrażenia osobowości w tańcu i możliwość rozwojuw zakresie dynamiki, koordynacji i precyzji ruchu.

Program zajęć opierać się będzie na przyswojeniu podstawowych zasad tańca współczesnego (contraction i release) z charakterystycznymi izolacjami tańca jazzowego. Skupimy się również na sposobie wyrażania emocji w tańcu.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat.

 

Taniec współczesny

Taniec współczesny to taniec bez ograniczeń. Bazuje na technice tańca klasycznego (balet) jednak nie trzyma się jego sztywnych zasad. Na zajęciach pracujemy nad świadomością ciała, plastyką i dynamiką ruchu, improwizacją. Poznamy charakterystyczne dla tej techniki zwieszenia ciała, balansowanie, przekroczymy granice między równowagą a upadkiem dzięki czemu nauczymy się współpracować z podłogą i tańczyć na wszystkich poziomach (niski, średni, wysoki).

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat.

 

Taniec towarzyski

 

Uczestnicy poznają podstawy i będą doskonalić technikę takich tańców jak: walc angielski, polka, tango, walc wiedeński, quickstep, samba, cha-cha-cha, jive, rumba, paso doble.

Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką a następnie uczestnicy poznają kroki taneczne, muzykę i rytm. Na zajęciach nie zabraknie zabaw tanecznych, które nie tylko wspomagają koncentrację ale przede wszystkim pomagają utrzymać dobre relacje w grupie. Zajęcia wspomagają rozwój motoryczny koordynację ruchową, pamięć, wyrażanie emocji, integracje z rówieśnikami i rozwijanie pasji.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 lat.

jazz

Szermierka

Jak być dobrym szermierzem...
„Przede wszystkim musisz posiadać serce dumne, jak lew
Rękę trzymającą, jak sęp
Oko patrzące, jak sokół
Stopy lekkie niczym zając” Nicole Prunet

Szermierka to walka bronią dwóch przeciwników, według obowiązujących przepisów. Jest to dyscyplina sportu wymagająca i rozwijająca wiele umiejętności: szybkość rekacji, zręczność, skupienie uwagi, koordynację ruchową.
U dzieci ćwiczących szermierkę dochodzi do proporcjonalengo rozwoju psychofizycznego
jak również poprawy procesów myślowych.
W szermierce ważna jest szybkość, lecz także umiejętności psychologiczno-taktyczne i między innymi dlatego szermierka różni sie od innych sportów walki. Ponadto szermierka:
1. Nie ma kategorii wagowych.
2. „Brutalna” siła nie jest potrzebna.
3. Szermierze nie walczą bezpośrednio (ciosy, chwyty, kopnięcia), ale przy użyciu lekkiej
broni.
4. Walka szermiercza posiada określone reguły czasowo-techniczne ( czas walki jestokreślony, a nawet jedno najpiękniej wykonane działanie nie zapewnia zwycięstwa).

Zapraszamy do grup Przedszkole szermiercze dzieci w wieku 3-4 lata, 5-6 lat.

Zajęcia prowadzą:
Irena Więckowska – Olimpijka Pekin 2008, medalistka Mistrzostwa Świata i Europy w
szabli, wieloletnia reprezentantka Polski w szabli, trener szwrmierki
Przemysław Wojciechowki- trener szermierki

Akrobatyka/Gimnastyka

Grupa Akrobatyka I to zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 6 lat, które rozpoczynają swoją przygodę z gimnastyką. Akrobatyka jest sportem wszechstronnym. Podczas zajęć kształtowana jest gibkość, elastyczność, wytrzymałość oraz równowaga, koordynacja ruchowa, siła i szybkość. Poziom grupy podstawowy.

Grupa Akrobatyka II skierowana jest do dzieci, które kontynuują swoją przygodę z gimnastyką. Po opanowaniu podstawowych figur, ćwiczenia i układy mogą być wykonywane z wykorzystaniem przyborów takich jak wstążki, piłki czy obręcze. Poziom grupy średniozaawansowny.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 lat.

akrobatyka_gimnastyka