Balet

Balet jest wspaniałą formą wspomagająca rozwój psycho - motoryczny dziecka, kształtuje nawyki odpowiedniej postawy ciała, przyczynia się do rozwoju poznawczego dziecka w zakresie m.in ruchu, muzyki, sztuki. Kształtuje wrażliwość estetyczną, uczy współpracy w grupie, samodyscypliny.

Zajęcia prowadzone będą wg autorskiego programu zajęć, który opiera się m.in na ćwiczeniach wzmacniających i uelastyczniających mięśnie, koordynacyjnych ćwiczeniach taneczno – ruchowych, ćwiczeniach korygujących postawę. Na zajęciach baletowych obowiązuje dyscyplina kostiumu. Dziewczynki ubrane są w jednakowe kostiumy baletowe – body z tuniczką, białe rajstopy oraz baletki. Na głowie zaczesany kok. Chłopcy natomiast ubrani są w czarne leginsy, białe bluzki z krótkim rękawem oraz czarne baletki.

balet

Jazz

Jazz to taniec kontrastów, połączenie płynności ruchów tańca współczesnego z izolacjami tańca jazzowego opierając się na zasadach tańca klasycznego.Jest to odpowiednia forma do wyrażenia osobowości w tańcu i możliwość rozwojuw zakresie dynamiki, koordynacji i precyzji ruchu.

Program zajęć opierać się będzie na przyswojeniu podstawowych zasad tańca współczesnego (contraction i release) z charakterystycznymi izolacjami tańca jazzowego. Skupimy się również na sposobie wyrażania emocji w tańcu.

jazz

Hip Hop

Jeśli Twoje dziecko ma dużo energii, chętnie wyraża siebie poprzez muzykę to zajęcia z hip hopu są właśnie dla niego! Spontaniczność, żywiołowość, dynamizm to główne cechy charakteryzujące tę technikę. Poprzez elementy zabawy dzieci poznają na zajęciach podstawowe kroki tej techniki, krótkie układy choreograficzne oraz zapoznają się z kulturą hip hopu.

hiphop

Akrobatyka/Gimnastyka

To sport wszechstronny, podczas zajęć kształtowana jest gibkość, elastyczność, wytrzymałość oraz równowaga, koordynacja ruchowa, siła i szybkość.

Po opanowaniu podstawowych figur, ćwiczenia i układy mogą być wykonywane z wykorzystaniem przyborów takich jak wstążki, piłki czy maczugi.

akrobatyka_gimnastyka

Dance for fun

Czteromiesięczny projekt taneczny dla Pań! Zapraszamy wszystkie Panie na zupełnie nową formę zajęć tanecznych! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom proponujemy Państwu zajęcia taneczne podczas których poznamy różne formy taneczne m.in. będzie to: taniec klasyczny (balet), taniec jazzowy, taniec współczesny, Broadway jazz, taniec rewiowy, stretching. Nauczymy się wyrażać emocje i uczucia poprzez ruch. Zajęcia odbywać się będą cykliczne. Czas trwania to 60 min.

Zajęcia podzielone zostaną na III części:

  • I część – rozgrzewka + ćw. Wzmacniające, nauka kroków
  • II część –krótka choreografia
  • III część – relaksacja – stretching

Wszystkie ćwiczenia mają na celu poprawienie koordynacji ruchowej, kondycji oraz sylwetki. Dobra zabawa to podstawa dlatego towarzyszyć nam będzie dynamiczna i ekspresyjna muzyka, która pomoże wydobyć emocje i poczuć radość z tańca!